Profesjonalny zespół

Poznaj nasze usługi

Wiemy że przychodzi do nas cały człowiek, nie tylko jego zęby

Dbaj o zęby malucha,
od samego początku

Zaoszczędź mu nerwów w przyszłości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zobacz nasz nowoczesny gabinet!

ZOBACZ GALERIĘ

Certyfikat

GABINETU PROFESJONALNEJ HIGIENY STOMATOLOGICZNEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 19.00

Sobota 8.00 - 14.00

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Endodoncja

Leczenie endodontyczne powszechnie zwane kanałowym polega na usunięciu z systemu kanałów korzeniowych chorobowo zmienionej miazgi(nerwu) i wypełnieniu go odpowiednim biozgodnym materiałem. Leczenie kanałowe pozawala na zachowanie zęba.

Przebieg leczenie kanałowego:

  • otwarcie komory zęba i usunięcie martwej lub żywej miazgi (żywą usuwa się w znieczuleniu miejscowym)
  • opracowanie kanału lub kanałów korzeniowych przy użyciu narzędzi kanałowych z obfitym płukaniem kanałów. W trakcie opracowywania kanałów korzeniowych następuje całkowite usunięcie miazgi kanałowej z kanału korzeniowego oraz toksyn bakteryjnych z kanalików zębinowych, dzięki czemu poszerzony kanał staje się odpowiednio przygotowany do wypełnienia. Do przepłukiwania kanałów stosowany jest między innymi podchloryn sodu.
  • osuszenie kanałów.
  • wypełnienie kanałów materiałami biozgodnymi. Czynność ta ma na celu szczelne zamknięcie światła kanału na całej długości do otworu fizjologicznego, aby uniemożliwić przenikanie bakterii z jamy zęba do tkanek okołowierzchołkowych. Najpopularniejszym materiałem do wypełniania kanałów korzeniowych na stałe jest gutaperk a
  • wypełnienie zęba. Najczęściej prawidłowo przeleczony ząb wypełnia się materiałami kompozytowymi

W naszym gabinecie oferujemy Państwu bezbolesne leczenie na najwyższej klasy sprzęcie.
Leczenie przeprowadzane jest w powiększeniu przy pomocy mikroskopu, co daje jeszcze bardziej precyzyjny obraz leczonego zęba. Za pomocą endometru jesteśmy w stanie dokładnie zmierzyć długości kanałów, a cyfrowa radiowizjografia pozwala na weryfikację przeprowadzonego leczenia.