Profesjonalny zespół

Poznaj nasze usługi

Wiemy że przychodzi do nas cały człowiek, nie tylko jego zęby

Dbaj o zęby malucha,
od samego początku

Zaoszczędź mu nerwów w przyszłości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zobacz nasz nowoczesny gabinet!

ZOBACZ GALERIĘ

Certyfikat

GABINETU PROFESJONALNEJ HIGIENY STOMATOLOGICZNEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 19.00

Sobota 8.00 - 14.00

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Profilaktyka

Czym jest płytka nazębna i kamień nazębny?

Płytka nazębna jest silnie przylegającym do zębów miękkim osadem złożonym z bakterii. Tworzeniu się płytki nazębnej sprzyja niewłaściwa higiena jamy ustnej . Można ją usunąć mechanicznie przy pomocy szczoteczki .
Kamień nazębny jest zwapniałą płytką nazębna, wewnątrzustnie najczęściej jest umiejscowiony na powierzchniach językowych zębów dolnych. Jego twarda konsystencja nie pozwala na jego usuniecie w warunkach domowych, można się go pozbyć w gabinecie stomatologicznym gdzie wykwalifikowane higienistki stomatologiczne mogą go usunąć za pomocą specjalnych narzędzi. Wyróżniamy kamień naddziąsłowy i poddziąsłowy
Zarówno zalegająca płytka nazębna jak i kamień nazębny prowadzą do chorób przyzębia, w efekcie których dochodzi rozchwiania zębów i ich utraty.
Regularne wizyty w gabinetach higieny pozwalają na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu.

Piaskowanie osadów

Piaskowanie to zabieg polegający na usunięciu z powierzchni zębów przebarwień pochodzenia zewnętrznego (kawa, herbata, palenie papierosów). Wykonywany jest przy pomocy piaskarki czyli specjalistycznego urządzenia, które kieruje na zęby strumień piasku dentystycznego, pod dużym ciśnieniem.
Piaskowanie jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym. Najczęściej wykonywany jest w połączeniu ze scalingiem (usunięciem kamienia nazębnego).

Fluoryzacja

Fluoryzacja jest zabiegiem polegającym na nanoszeniu na zęby preparatów w postaci past, pianek, lakierów z zawartością fluoru.  Zabieg ten wzmacnia szkliwo zębów oraz umożliwia zniesienie nadwrażliwości. Można go wykonywać niezależnie od wieku żarówo u dzieci jak i osób dorosłych.