Profesjonalny zespół

Poznaj nasze usługi

Wiemy że przychodzi do nas cały człowiek, nie tylko jego zęby

Dbaj o zęby malucha,
od samego początku

Zaoszczędź mu nerwów w przyszłości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zobacz nasz nowoczesny gabinet!

ZOBACZ GALERIĘ

Certyfikat

GABINETU PROFESJONALNEJ HIGIENY STOMATOLOGICZNEJ

ZOBACZ WIĘCEJ

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 19.00

Sobota 8.00 - 14.00

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Stomatologia estetyczna

To specjalistyczna grupa zabiegów dentystycznych, które mają za zadanie poprawić wygląd zębów. Jest to między innymi wybielanie zębów, korygowanie kształtu, zabiegi higienizacyjne, biżuteria nazębna jak również uzupełnienie braków w uzębieniu. Twój uśmiech znów może być piękny i nieskazitelny, dzięki czemu podniesie się również Twoja samoocena i samopoczucie.

Licówki to rodzaj cienkich łusek przyklejanych do powierzchni zęba, zrobionych z materiału ceramicznego bądź kompozytu światłoutwardzalnego.

Licówki są bardzo dobrym rozwiązaniem poprawiającym kosmetykę zębów przednich. Precyzyjnie dopasowane pozwalają osiągnąć szybki efekt w postaci poprawy kształtu czy długości zębów. Umożliwiają zmianę koloru zębów sytuacji kiedy przebarwień nie da się zniwelować poprzez wybielanie. Licówki mogą być też estetyczną odbudową, jeśli została utracona część zęba przez próchnicę czy w wyniku urazu.

 

Biżuteria nazębna. Jest to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg polegający na przymocowaniu malutkiego ozdobnego kamienia na powierzchni szkliwa przy pomocy specjalnego kleju. Szkliwo nie ulega żadnemu uszkodzeniu podczas zakładania, ściągania czy wymianie kamienia.

 

Wybielanie lampą Beyond.

Wybielanie polega na rozjaśnieniu koloru zębów oraz usunięciu przebarwień z koron wszystkich lub wybranych zębów. Ostateczny efekt wybielania jest trudny do przewidzenia, zależy od wielu czynników, a w szczególności od składu mineralnego szkliwa, składu i lepkości śliny, stosowanej przez pacjenta diety, przyjmowanych leków, stosowanych przez pacjenta używek oraz jego nawyków higienicznych.

 1. Rozjaśnienie barwy zębów ze względów estetycznych
 2. Usuwanie przebarwień obecnych na zębach od momentu wyrżnięcia, a także tych pojawiających się z wiekiem. W różnym stopniu osiąga się sukces w przypadku przebarwień spowodowanych stosowaniem antybiotyków z grupy tetracyklin oraz brązowych przebarwień wywołanych fluorozą.
 3. Wybielanie martwych, ciemnych i przebarwionych zębów
 4. Usuwanie przebarwień spowodowanych czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi, urazami, fluorozą, leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin, choroba hemolityczna noworodków, żółtaczka, porfiria
 1. Wiek pacjenta poniżej 18 roku życia
 2. Mechaniczne lub próchnicowe uszkodzenia zębów. Przed wybielaniem zęby powinny być wyleczone.
 3. Duża ilość wypełnień, koron, mostów lub licówek na zębach przednich
 4. Nadwrażliwość zębów
 5. Zła higiena jamy ustnej oraz stan zapalny dziąseł
 6. Alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe. Jeżeli masz świadomość jakiejkolwiek z tych dolegliwości poinformuj o tym lekarza lub higienistkę
 7. Ciąża pacjentki, karmienie piersią
 8. Palenie tytoniu
 9. Zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych
 10. Przyjmowania silnych leków (psychotropowe, przeciwpadaczkowe, cytostatyki
 1. Wybieleniu ulegają tylko zęby naturalne
 2. Wypełnienia, korony, licówki oraz mosty nie ulegną wybieleniu i konieczna będzie ich wymiana w celu dostosowania ich do barwy zębów naturalnych po ich wybieleniu
 3. W czasie wybielania i tuz po jego zakończeniu może wystąpić przejściowa nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne i chemiczne
 4. Po zabiegi może pojawić się tkliwość i podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła
 5. Przebarwione zęby martwe wymagają odmiennego postępowania wybielającego
 6. W czasie wybielania i dwa tygodnie po jego zakończeniu należy stosować dietę złożoną z niebarwiących składników żywnościowych, a w szczególności unikać picia kawy, herbaty, czerwonego wina, barszczu , sosu sojowego, soków i napojów o ciemnych barwach
 7. Należy bezwzględnie zrezygnować z palenia tytoniu
 8. Należy stosować zabiegi i preparaty higieniczne zalecone przez lekarza
 9. Aby utrzymać efekt wybielenia zębów jak najdłużej należy wykonywać stomatologiczne badania kontrolne nie rzadziej niż co 6 miesięcy, regularnie usuwać kamień nazębny, dbać o higienę jamy ustnej według zaleceń lekarza, zminimalizować spożycie

Utrzymanie efektu wybielania zależy od pacjenta, mówiąc ściśle od jego nawyków i diety.

Pacjent wygodnie leży na fotelu podczas gdy higienistka zakłada na jego usta ochronną nakładkę. Po czym zabezpiecza dziąsła izolując je od zębów specjalna gumą. Następnie zęby naświetlane są lampą Beyond. Po naświetlaniu higienistka nakłada na zęby preparat z fluorem, który przynosi ulgę zębom i niweluje ich nadwrażliwość pozabiegową. Taka wizyta trwa około 1,5 godziny.

Jeżeli odczuwamy taką potrzebę – tak. Przebarwień powierzchniowych można pozbyć się w gabinecie stomatologicznym, gdzie lekarz lub higienistka stomatologiczna przy pomocy narzędzi ręcznych, gumek szczoteczek i past polerujących, ultradźwięków i piaskarki podczas jednej wizyty może usunąć kamień i osad nazębny.

Osobnym zagadnieniem jest wybielanie zębów, polegające na zmianie ich rzeczywistej barwy i stopnia odbijania światła. Metody i preparaty dopuszczone do użytku są w pełni bezpieczne. Nie niszczą struktury szkliwa, czy zębiny. Udowodniono, że 6-cio godzinny kontakt zęba z preparatem wybielającym jest porównywalny z 3 minutowym kontaktem zęba z napojem typu cola.

Poza chęcią poprawy naturalnego koloru zębów istnieją rzeczywiste powody, dla których zabieg wybielania może mieć wpływ na sukces lub niepowodzenie w życiu osobistym lub zawodowym. Zmiana koloru może poprawić pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Odmłodzenie własnego wyglądu uzyskane po zabiegu wybielania jest często powodem wybielania przed szczególnymi okazjami, jak ślub czy rozmowa kwalifikacyjna.

Wybielanie zębów można przeprowadzić prawie u każdej osoby, u której pojawiły się zęby stałe. Jednak zaklasyfikowanie do wybielania i wybór najlepszej metody może przeprowadzić tylko lekarz stomatolog, który w zależności do rodzaju i stopnia przebarwień może zaproponować:

 1. Profesjonalne czyszczenie w celu usunięcia zewnętrznych przebarwień spowodowanych przez barwniki z żywności i tytoniu;
 2. Stosowanie wybielającej pasty do zębów pomocnej w usuwaniu powierzchniowych przebarwień w okresach pomiędzy wizytami u stomatologa;
 3. Zabiegi wybielania (w gabinecie dentystycznym lub w domu) w przypadku bardziej uporczywych przebarwień lub żółknięcia zębów;
 4. Zastosowanie licówek porcelanowych lub kompozytu w celu naprawy nieregularnych lub uszkodzonych zębów albo osiągnięcia określonych rezultatów.

 

Niektórzy od urodzenia mają zęby bardziej żółte niż inni. Inni z kolei mają zęby, które żółkną wraz z wiekiem. Istnieje również wiele czynników, które mogą mieć wpływ na Twój naturalny kolor zębów. Przyczyny przebarwień mogą być następujące:

Przyczyny ogólne:

 1. Przebarwienia tetracyklinowe, powstają po zadziałaniu antybiotyków z tej grupy na zawiązki zębów mlecznych lub stałych. Objawiają się w postaci żółtych, żółto-brązowych, brązowych lub szarych plam na zębach dzieci, u których stosowano taką kurację w pierwszych siedmiu latach życia lub których matkom podawano te leki w okresie ciąży. Mechanizm powstawania tego typu przebarwień polega prawdopodobnie na łączeniu cząsteczki tetracykliny z wapniem i odkładaniem takiego kompleksu głównie w zębinie. Są to przebarwienia trudne do wybielenia.
 2. Fluoroza – jest chorobą zębów związaną z nadmierną podażą fluoru w organizmie, podczas tworzenia szkliwa i mineralizacji zębów. Stężenie fluoru przekraczając 1,5 mg/litr powoduje początkowo utratę połysku i przeźroczystości szkliwa. Następnym etapem fluorozy jest powstawanie na powierzchni szkliwa kredowobiałych, a następnie brunatnych plam.
 3. Niedostateczna higiena, dieta, używki.
  Zaniedbania w codziennej higienie jamy ustnej, palenie papierosów, picie dużych ilości kawy, gorzkiej herbaty oraz spożywanie pokarmów np.: pomidorów, ziemniaków. Zła higiena jamy ustnej powoduje również powstawanie płytki nazębnej, która sama w sobie bezbarwna ułatwia reakcje pomiędzy substancjami chemicznymi, których produkty są widoczne na powierzchni zębów. Jest to grupa przebarwień dość łatwo ulegająca wybieleniu.
 4. Przebarwienie związane z wiekiem.
  Ciemniejszy kolor zębów związany z wiekiem pacjentów jest wynikiem przebarwień zewnętrznych oraz cieńszego i bardziej przeziernego szkliwa. Zęby przybierają barwę od żółtej do brązowej oraz jeszcze ciemniejszą.
 5. Choroba hemolityczna noworodków.
 6. Porfiria wrodzona.
 7. Ostre choroby gorączkowe.

 

Przyczyny miejscowe:

 1. Próchnica zęba. Zęby przybierają barwę żółtawą lub brunatną.
 2. Miazga w rozpadzie zgorzelinowym. Korona przybiera barwę szarą. Dzieje się tak w wyniku rozkładu produktów krwawienia w kanalikach zębinowych.
 3. Martwa miazga w jamie zęba (po leczeniu kanałowym lub po urazie).
 4. Niektóre leki i materiały stosowane do wypełnień kanałów korzeniowych.
 5. Urazowe uszkodzenie zawiązków zębów. Przebarwienie zębów stałych głównie siekaczy. Niesymetryczne rozmieszczenie zmian.

Stomatologia nie zna jednego standardowego systemu oceny i określania koloru zębów.

Według badań naturalna, prawidłowa barwa zębów waha się od białej poprzez szaroniebieską do żółtawo-kremowej. Zależne to jest od stopnia mineralizacji tkanek twardych zęba. Zęby ze szkliwem żółtawym są odporne na próchnicę o wiele bardziej niż szkliwo zębów białych. Również szkliwo zębów mlecznych, o barwie szaroniebieskiej jest bardzo podatne na próchnicę.
Nie ma też precyzyjnej odpowiedzi na pytanie, jaką biel zębów można osiągnąć, ponieważ wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Jednakże popularnym punktem odniesienia jest skala odcieni.
Według jednej ze znanych skal odcieni, kolor zębów można podzielić na 4 główne grupy odcieni:

 • A (rudawo-brązowy)
 • B (rudawo-żółty)
 • C (szary)
 • D (rudawo-szary)

W ramach każdej grupy wyróżnia się różne poziomy ciemnych odcieni, czego efektem jest paleta na tyle wyczerpująca, że prawie każdy odnajdzie w nim swój własny kolor zębów.

Korzystając z takiej skali można przyporządkować swój obecny kolor zębów do odpowiedniego koloru na wykresie. Zapewni to punkt wyjścia do określenia jaki stopień chcemy uzyskać po wybielaniu.

1. Czy moje zęby nadają się na wybielanie zimnym światłem?

System Beyond daje niemalże magiczne rezultaty, każdemu kto chciał wybielić zęby. Przede wszystkim dotyczy to osób, których zęby zostały przebarwione poprzez palenie tytoniu czy picie kawy lub herbaty. Beyond wybieli również zęby przebarwione tetracykliną, czy też pożółknięte na skutek stosowania leków.

2. Jak bardzo wybiela się moje zęby?

Przeprowadzone testy potwierdzają, że po zastosowaniu wybielania Beyond, zęby staja się bielsze od 5 do 14 odcieni (według skali VITA). Rezultaty zależne są od tego jak bardzo ciemne były przebarwienia

3. Jak długo utrzyma się efekt wybielenia?

Zależne jest to od indywidualnych predyspozycji oraz sposobu odżywiania, jednak efekt zwykle utrzymuje się przez dwa lata. stosując preparaty do podtrzymywania efektu wybielania, możesz zachować idealnie białe zęby przez długie lata.

4. Jak długo trwa zabieg systemem BEYOND?

W zaledwie 30-45 minut przebarwienia, które pojawiły się w przeciągu lat znikną jak za dotknięciem magicznej różdżki. Czas potrzebny do przeprowadzenia zabiegu nie trwa dłużej niż wizyta u fryzjera, manicure czy też wypicie filiżanki dobrej kawy. To jest takie proste!

5. Czy zabieg systemem BEYOND jest bezpieczny?

Technologia zimnego światła BEYOND jest całkowicie bezpieczna. Zimne światło stosowane w naszym systemie nie powoduje podrażnienia nerwów. Natomiast środek wybielający jest oparty na składnikach wodnych i nie uszkadza ani zębów ani szkliwa.

6. Jak mam dbać o moje białe zęby po zabiegu?

Przez przynajmniej 48  godzin po zabiegu należy zachować „białą dietę”. Ten okres nazywamy jest „białymi dniami”. Należy zaprzestać palenia papierosów, picia kawy, herbaty, czerwonego wina i innych „kolorowych” napojów oraz pokarmów. Aby utrzymać biel zaleca się szczotkowanie zębów pastą wybielającą BEYOND Pearl White.

Opracowano na podstawie ulotki Beyond. więcej na www.wybielanie.pl